Ubytování
....vzdálenost 11 kilometrů

Hotel Lony

Kozovazy 12, 250 87 Mochov 

GPS: N 50.1256695, E 14.7783979  

+420 607 137 207 

+420 326 994 698  


Hotel LONY vyrostl na základech původního statku, založeného v polovině 19. století, který vlastnila po několik pokolení rodina Junkova. Statek byl znám jako nejlepší hospodářství v okolí. Statkář Junek byl svérázný sedlák známý svou přísností a disciplinovaností, ale také spravedlivostí a poctivostí. Zejména díky jeho povaze tu šťastně pracovalo mnoho místních obyvatel a obyvatel z blízkého okolí. Statek se stal nejen pracovním, ale i kulturním centrem. Konaly se tu příležitostné zábavy, masopusty, svatomartinská posvícení nebo dokonce tehdejší "farmářské trhy". Rodina Junkova vlastnila statek do konce druhé světové války. Po válce, v letech kolektivizace, byla rodina Junkova násilně vystěhována. Na některých budovách v areálu statku si můžete všimnout letopočtů, které tu jsou zachovány právě z období původních majitelů.

Po revoluci roku 1989 se v restituci vrátil majetek zpět do vlastnictví potomků rodiny Junkových. Ti se však pohledem nad devastujícími budovami po éře komunismu nechtěli už do tohoto místa vrátit, neboť si již za ty roky vybudovali jiné domovy. Statek prodali jisté firmě, od které ho v roce 1997 odkoupila místní rodina Lonských. Konkrétně Jaroslav a Irena.

Je tomu již 22 let, kdy se můžou, alespoň částečně, podílet na rozvoji pro veřejnost a obec Kozovazy. Manželé Jaroslav a Irena se snaží, společně s celou svou rodinou, statek zvelebovat a navrátit mu znovu venkovskou tvář a původního ducha. Některé části se bohužel již nepodařilo zachránit, jiné se opravovali a renovovali. Postupem času se přikoupily pozemky a nemovitosti, aby se dal původní ráz statku opět dohromady.

Ubytování u nás

Na tuhle myšlenku nás přivedl jeden z Vás!

Když se během pandemie zavřela všechna ubytovací zařízení, tak nás napadlo Vás prostě pozvat k nám! Náš Sprinter, kterej je i naším domovem na všech závodech včetně TT je k dispozici, takže prostě jen přijedete a budete mít kde spát. Je to vyloženě kempovej styl, protože tu zatím jiné možnosti nemáme, ale večerní táborák to jistí!

PS: špekáčky připravený!